Kohtumistel eraklubides, hotellides, saatkondades ja mõttekodades küsivad diplomaadid küsimusi Trumpi poliitika kavatsuste ja võimalike personalivalikute kohta ning edastavad infot oma Euroopa pealinnadesse, kus ametnikud olemasolevale infole tuginedes NATO-t puudutavaid strateegiaid välja töötavad. Ühiseks esmärgiks on tagada Ukraina pikaajaline toetus sõjas Venemaaga.

Suursaadikud ja diplomaatilised töötajad püüavad kontakte luua isikutega, kes võiksid teada, mida Trump kavatseb. Saatkondades levivad ringi mitteametlikud nimekirjad endistest kõrgetest Trumpi ametnikest, sealhulgas endisest riiklikust luureametnikust John Ratcliffe’ist, välisministrist Mike Pompeost, riiklikust julgeolekunõustajast Robert O’Brienist ja Keith Kelloggist, endise asepresidendi Mike Pence’i peamisest julgeolekunõustajast.

Suuremate riikide saadikute ja nende jaoks, kes on Washingtonis juba aastaid tegutsenud, on Trumpi ringkonda ligi pääseda lihtsam, võrreldes suursaadikutega, kes on Washingtonis uued või pärit väiksematest riikidest, ütlesid mitmed diplomaadid.

Novembri presidendivalimiste eel toimuv on tugevas vastuolus aastal 2016 toimunuga, kui enamik diplomaate eeldas, et Hillary Clinton võidab ja ei teinud erilisi jõupingutusi Trumpi liitlastega või üldse mõne Vabariiklaste välispoliitilise ringkonnaga ühenduse loomiseks.

Sellega said nad olulise õppetunni.

“Me pole eriti murelikud, sest teame, et Trumpi puhul on kõik suhetes kinni,” ütles üks veteranist Euroopa diplomaat, kes on olnud Washingtonis Trumpi administratsiooni ajast. “Teeme nendega koostööd ja oleme neile öelnud, et meie peaministri büroo soovib hakata esimesel võimalusel Trumpiga isiklikke suhteid looma.”

On ebaselge, kui suur mõju neil kontaktidel veel Trumpile ja tema kampaaniale on, kuid CNN-i allikate sõnul teevad diplomadid endast kõik, et olla infoväljas sees ning toimuvaga maksimaalselt kursis.

Allikas: CNN

Aita huvitavatel artiklitel levida ja jaga seda teistega!

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments